Incident në mes të Tiranës, dy zyrtarë të lartë të PD sherr me grushte e shqelma me të moshuarin (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:45 02-02-2018 Incident në mes të Tiranës, dy zyrtarë të lartë të PD sherr me grushte e shqelma me të moshuarin (VIDEO)

Një ngjarje e paprecedentë është shënuar mesditën e djeshme në mes të Tiranë, në rrugën e njohur si Pedonalja në afërsi të Kuvendit.

Dy zyrtarë të lartë të PD, ish-zv.ministri Enno Bozdo dhe ish-deputeti i DP, Fatbardh kadilli janë përfshirë në një sherr fizik me një qytetar të moshuar.
Siç duket edhe nga video e report tv, dy zyrtarë demokratë janë konfliktuar fillimisht verbalisht me qytetarin dhe më pas fizkishit, madje nuk kanë kursyer edhe grushtet e shqelmat ndaj tij.

Siç duket dhe nga pamjet, qytetari fillimisht u ëeshtë afruar duke folur me tone të larta. Bozdo, aktualisht sekretar organizativ i PD ka tentuar ta qetësojë, por situata është agravuar kur ka ndërhyrë Kadilli, sekretari për Burimet Njerëzore në PD.

Ai e ka goditure fillimisht qytetarin me shqelm e më pas me grusht. Bozdo ka ndërhyrë sërish për të qetësuar situatën dhe ka tërhequr Kadillinin duke shuar incidentin mes tyre.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020987987518311
array(1) { ["section"]=> string(108) "incident-ne-mes-te-tiranes-dy-zyrtare-te-larte-te-pd-sherr-me-grushte-e-shqelma-me-te-moshuarin-video-108807" }