Incident te Infektivi gjatë transportimit të pacientit, barelës i mbyllet këmba dhe zë poshtë mjekun (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:18 09-04-2020 Incident te Infektivi gjatë transportimit të pacientit, barelës i mbyllet këmba dhe zë poshtë mjekun (FOTO) Ambulanca ne te cilen ishte pacienti

Një incident ka ndodhur te Spitali Infektiv gjatë transportimit të një pacienti.

Personeli i bluzave të bardha ka qenë duke nxjerrë një pacient nga autoambulanca me barelë, por papritur kur kanë tërhequr barelën, njëra këmbë e saj është mbyllur, duke rënë mbi një pjesëtar të stafit mjekësor.

Fatmirësisht, incidenti ka kaluar pa pasoja serioze për pacientin dhe personelin shëndetësor, duke vazhduar me transportimin e pacientit brenda spitalit.

I pranishëm aty ka qenë edhe mjeku Tritan Kalo, i cili sapo mbërriti në Spitalin Infektiv.

Ai u sigurua që situata ishte në rregull dhe më pas vazhdoi të futej brenda spitalit.


 


1.PNG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093691349029541
array(1) { ["section"]=> string(111) "incident-te-infektivi-gjate-transportimit-te-pacientit-bareles-i-mbyllet-kemba-dhe-ze-poshte-mjekun-foto-201936" }