Incidenti me Iranin, Trump mbledhje urgjente në Zyrën e Sigurisë Kombëtare

Publikuar tek: bota, më 22:35 20-06-2019 Incidenti me Iranin, Trump mbledhje urgjente në Zyrën e Sigurisë Kombëtare Zyra e Situation Room

Shtëpia e Bardhë ka deklaruar se afërsisht 30 minuta më parë presidenti Trump ka mbledhur urgjentisht zyrtarë të sigurisë dhe inteligjencës në Zyrën e Sigurisë Kombëtare.

Takimi urgjent mësohet se është bërë për shkak të incidentit me Iranin.

Në mbledhje mësohet se kanë marrë pjesë kreu i ‘Situation Room’, Pelosi, krerët e komiteteve të sigurisë kombëtare McConnell, Schumer, si dhe zyrtarë të mbrojtjes dhe inteligjencës amerikane (CIA).

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011074066162109
array(1) { ["section"]=> string(80) "incidenti-me-iranin-trump-mbledhje-urgjente-ne-zyren-e-sigurise-kombetare-169071" }