Incidenti në Vaun e Dejës, Gjykata rrëzon kërkesën për pezullimin e policit

Publikuar tek: aktualitet, më 15:44 25-05-2015 Incidenti në Vaun e Dejës, Gjykata rrëzon kërkesën për pezullimin e policit

Gjykata e Shkodrës ka rrëzuar kërkesën e Prokurorisë për pezullimin e inspektorit të policisë Gjergj Dodani, pas përfshirjes së tij në konfrontim me vëllain e kandidatit të Partisë Demokratike, Fredi Hilës.

Sipas Gjykatës, nuk ka prova të mjaftueshme që të provohet se inspektori i policisë Gjergj Dodani ka qëllua në drejtim të Fredi Hilës, vëllait të kandidatit të PD për Vaun e Dejës. Por gjykata u shpreh se në vendngjarje nuk janë gjetur gëzoja dhe prova të tjera që të vërtetojnë pretendimet e Fredi Hilës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Bankers” nis dëmshpërblimet në Marinzë: Për dy vjet rehabilitojmë tokat
ISIS merr përsipër autorësinë e sulmeve në Belgjikë, 4 shpërthime: 34 të vdekur 136 të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.012405872344971
array(1) { ["section"]=> string(80) "incidenti-ne-vaun-e-dejes-gjykata-rrezon-kerkesen-per-pezullimin-e-policit-11938" }