Incidenti që i kushtoi shtrenjtë kombëtares shqiptare, policia arreston tifozin e “krisur” që hodhi flakadanë në stadium

Publikuar tek: sport, më 11:27 25-03-2017 Incidenti që i kushtoi shtrenjtë kombëtares shqiptare, policia arreston tifozin e “krisur” që hodhi flakadanë në stadium

Një ditë pas incidentit që shkaktoi ndërprerjen e ndeshjes Itali-Shqipëri në stadiumin “Renzo Barbera” në Palermo, policia italiane ka arrestuar tifozin shqiptar që hodhi flakadanë në stadium.

Për pasojë, një punonjës i sigurimit të stadiumit u plagos, si dhe për rreth 10 minuta ndeshja u ndërpre.

Ende nuk bëhet e ditur emri i tifozit, ndërsa autoritetet italiane kanë nisur hetimet edhe për 77 tifozë të tjerë shqiptarë, të cilët dyshohet se penguan ndeshjen.

Ndeshja Itali-Shqipëri përfundoi me rezultatin 2-0, ndërsa incidenti i mbrëmshëm u përmend edhe në mediat e huaja, teksa komentonin ndeshjen në kuadër të fazës kualifikuese për "Kampionatin Botëror Rusi 2018". 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029593944549561
array(1) { ["section"]=> string(123) "incidenti-qe-i-kushtoi-shtrenjte-kombetares-shqiptare-policia-arreston-tifozin-e-krisur-qe-hodhi-flakadane-ne-stadium-73092" }