India bombardon kampin Pakistanez: Akt i domosdoshëm për mbrojtjen e shtetit tonë

Publikuar tek: bota, më 11:55 26-02-2019 India bombardon kampin Pakistanez: Akt i domosdoshëm për mbrojtjen e shtetit tonë

Herët në mëngjes forcat ajrore Indiane kanë bombarduar një kamp militantësh, të dyshuar si terroristë, në Pakistan të Jaish e Mohammed pasi të dyshuarit si terroristë kishin vrarë me një sulm kamikaz 40 ushtarë Indian, në datën 14 Shkurt të këtij viti.

 

India akuzon Pakistanin se ata lejuan trupat terroristë në dijeni të tyre të plotë që të veprojnë kështu në territorin Indian pa paralajmëruar trupat Indianë.

‘’Ky ishte një akt i domosdoshëm për mbrojtjen e shtetit tonë, pasi Kryeministri (pakistanez) Narendra Mobi i kishte dhenë leje të plote forcave teroriste,’’ thekson ministri indian i Zhvillimit dhe i  burimeve Njerëzore, Prakash Javadekar.

Edhe sepse akoma nuk eshtë llogaritur numri i të vdekurve, thuhet nga mediat Indiane së për këtë akt u lëshuan 12 aeroplanë “Mirage 2000 Fighters” që bombarduan vendin. Pritet pergigja e kuvendit Pakistanez pazi gjendja është shumë e tensionuar, dhe të gjthë trupat Indianë janë në gatishmëri.

 

 

D0TOxLwWkAA0RIy.jpgD0TOxK9XcAE_CpU.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012120008468628
array(1) { ["section"]=> string(87) "india-bombardon-kampin-pakistanez-akt-i-domosdoshem-per-mbrojtjen-e-shtetit-tone-154256" }