India merr masa drastike kundër kopjimit në provim (Foto)

Publikuar tek: bota, më 09:50 02-03-2016 India merr masa drastike kundër kopjimit në provim (Foto)

Disa raste të kopjimit në masë në shkolla të ndryshme indiane, e kanë detyruar Ministrinë e Arsimit të detyrojë plot 1,000 nxënës të zhvillojnë testin në fushë.

Nxënësit ishin ulur këmbëkryq në fushë, shumë larg njëri-tjetrit ndërsa mes tyre patrullonin pjestarë të forcave ushtarake. Një prej nxënësve tha se kushtet ku dha provimin ishin të vështira dhe ndoshta masat e ekzagjeruara, por nuk kishte zgjidhje tjetër.

Bihar-cheating-sum_3241197b.jpg

Të afërm duke u kacavjerrë në muret e shkollës për të ndihmuar me kopje, Hajipur, Indi

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Astronauti Scott Kelly rikthehet në Tokë pas rreth 1 viti në Stacionin Hapësinor
I preu kokën fëmijës, dadoja në Gjykatë: Më urdhëroi Allahu »
Article Logic
Execution time: 0.011596918106079
array(1) { ["section"]=> string(61) "india-merr-masa-drastike-kunder-kopjimit-ne-provim-foto-33993" }