India sfidon Hollivudin me këtë film epik (Video)

Publikuar tek: bota, më 18:41 26-07-2015

Bollywood-i indian është tashmë i famshëm për filmat me muzikë dhe valle, filma komikë dhe seriale, por në këtë rast duket se India ka realizuar në film epik me skena lufte që po kap vëmendjen e mbarë botës.

Bëhet fjalë për “Baahubali” (Burri i Fortë) filmi që i ka kushtuar më shtrenjtë industrive të filmit në Indi, plot 39 milionë dollarë. Filmi me regjizor SS Rajamouli fillimisht është xhiruar në gjuhën vendase dhe më pas është dubluar në një sërë gjyhësh te ndryshme, përfshi edhe anglishten, gjuhë në të cilën do të mbajë premierën në shumë vende të botës.

GmmTR6k.jpg

Baahubali është vlerësuar për efektet e mahnitshme hollivudiane dhe skenat epike të luftës.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013396024703979
array(1) { ["section"]=> string(53) "india-sfidon-hollivudin-me-kete-film-epik-video-17036" }