Indinjohet Gjylbegu : 50 mijë $ të qelbura për të vrarë mbretin e xhunglës, i barabartë me jetën e 400 mijë njerëzve

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:38 01-08-2015 Indinjohet Gjylbegu : 50 mijë $ të qelbura për të vrarë mbretin e xhunglës, i barabartë me jetën e 400 mijë njerëzve

Vrasja e luanit më të famshëm të Afrikës nga dentisti i Mineapolis në Shtetet e Bashkuara ka ngjallur mjaft indinjatë në mbarë opinionin publik. Edhe këngëtarja jonë Rosela Gjylbegu është prekur shumë nga kjo ngjarje dhe e ka dënuar ashpër aktin. Për të, humbja e një luani është e barazvlefshme me humbjen e jetëve të 400 mijë njerëzve.

“Njerëzimi ynë vdes në momentin që me arrogancën më të madhe mendojmë se jeta e një kafshe vlen më pak se e jona. Në një krahasim shifrash mes luanëve ekzistues dhe njerëzve mbi këtë tokë, statistikisht dhe praktikisht, humbja e 1 luani është e barazvlefshme me humbjen e jetës së 400.000 personave ! 50.000 $ të qelbura për të vrarë MBRETIN e xhunglës , sepse disa njerëz në këtë botë lindin plehra”, përfundon e indinjuar reagimin e saj Gjylbegu.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070600509643555
array(1) { ["section"]=> string(117) "indinjohet-gjylbegu-50-mije-te-qelbura-per-te-vrare-mbretin-e-xhungles-i-barabarte-me-jeten-e-400-mije-njerezve-17498" }