Indonezia zgjohet e tmerruar, BOMBA disa kishave

Publikuar tek: bota, më 10:07 13-05-2018 Indonezia zgjohet e tmerruar, BOMBA disa kishave Nga Indonezia

Të paktën 9 persona kanë humbur jetën pas një sërë sulmesh seri në tre kisha në qytetin e Surabaya të Indonezisë.

Sipas mediave të huajua, ende nuk ka një informacion të saktë se nga kush mund të kenë ardhur këto sulme, por autoritetet kanë arritur të vendosin në të gjithë qytetin forca të shumta policie.

Sakaq kanë nisur hetimet dhe shqyrtimet e videove të kapura nga kamerat e sigurisë në bizneset përreth për të zbuluar autorët e ngjarjes.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012008190155029
array(1) { ["section"]=> string(54) "indonezia-zgjohet-e-tmerruar-bomba-disa-kishave-120577" }