Infektohen edhe dy të tjerë, shkon në 5 numri i kongresmenëve amerikanë të prekur nga COVID-19

Publikuar tek: bota, më 10:38 28-03-2020 Infektohen edhe dy të tjerë, shkon në 5 numri i kongresmenëve amerikanë të prekur nga COVID-19 Kongresi Amerikan

Kongresmenët Mike Kelly dhe Joe Cunningham janë të prekur nga COVID-19, duke e çuar në 5 numrin e kongresmenëve të infektuar nga koronavirusi.

Në një deklaratë , Kelly, 71 vjeç, tha që ai kishte simptoma të ngjashme me gripin në fillim të kësaj jave dhe mori pjesë në një vend testimi afër Spitalit Memorial të Butler.

 Ai nuk mori pjesë për të votuar faturën e ndihmës prej $ 2 trilion dollarë, por tha që simptomat e tij ishin të buta dhe ai do të vazhdojë të punojë nga distanca.

Cunningham, 37 vjeç, tha në një deklaratë se ai filloi të karantinizohet në 19 mars pasi ishte vënë në kontakt me një anëtar të Kongresit i cili rezultoi pozitiv.

 "Ndihem mirë, që nga 17 marsi nuk kam qenë në gjendje të nuhas ose të shijoj, gjë që e mësova këtë javë se është një simptomë e mundshme e COVID-19," tha ai.

Doktori i tij i tha që të testohej dje dhe rezultati  doli pozitiv.

 Senatori Rand Paul, Mario Diaz-Balart dhe. Ben McAdams gjithashtu kanë testuar pozitiv ditët e fundit.

Humbja e shijes dhe aromës është shfaqur si një simptomë e zakonshme në mesin e pacientëve me COVID-19.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.01188588142395
array(1) { ["section"]=> string(100) "infektohen-edhe-dy-te-tjere-shkon-ne-5-numri-i-kongresmeneve-amerikane-te-prekur-nga-covid-19-200366" }