Infektohen me Covid dy infermiere në Berat, mbyllet shërbimi gjinekologjik

Publikuar tek: aktualitet, më 09:19 24-07-2020 Infektohen me Covid dy infermiere në Berat, mbyllet shërbimi gjinekologjik Berat

3 raste të reja me Covid janë raportuar sot në qytetin e Beratit dhe mes të infektuarve janë 2 infermiere.

Njëra prej infermiereve të infektuara punonte në Maternitetin e Beratit, kësisoj është mbyllur godina e shërbimit gjinekologjik që ndodhet brenda Spitalit Rajonal.

Pas këtyre rasteve spitali Rajonal është vënë në alarm.

Kujtojmë se ditën e djeshme u raportua se në 24 orë 3 persona ndërruan jetë, teksa 108 raste të reja u konfirmuan pozitive me COVID.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010698795318604
array(1) { ["section"]=> string(80) "infektohen-me-covid-dy-infermiere-ne-berat-mbyllet-sherbimi-gjinekologjik-214810" }