‘Infektohet’ Gjykata e Apelit, reduktohet veprimtaria e institucionit

Publikuar tek: aktualitet, më 12:56 13-07-2020 ‘Infektohet’ Gjykata e Apelit,  reduktohet veprimtaria e institucionit

Një gjyqtar në Gjykatën e Apelit në Tiranë ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Për pasojë stafi i Gjykatës ka njoftuar se do të punojnë me orare të reduktuara.

“Ju beje me dije se Keshilli i Gjykates se Apelit Tirane , sot ne daten 13.07.2020 vendosi: reduktimin e veprimtarise gjyqesore, duke u gjykuar vetem ceshtjet emergjente, per shkak se nje punonjes i kesaj gjykate ka rezultuar pozitiv me Covid 19”, thuhet ne reagimin per mediat.

Sakaq, nuk dihet ende se si është infektuar gjyqtari, apo nëse ka pasur kontakte këto ditët e fundit.

Kujtojmë se 2 të vdekur dhe 117 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, duke shënuar shifrat më të larta që nga fillimi i pandemisë brenda një dite.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.00996994972229
array(1) { ["section"]=> string(73) "infektohet-gjykata-e-apelit-reduktohet-veprimtaria-e-institucionit-213700" }