Infektohet me Covid-19 Kryebashkiaku i Dropullit, njoftimin e jep në GREQISHT, mbyllet institucioni

Publikuar tek: aktualitet, më 21:51 25-10-2020 Infektohet me Covid-19 Kryebashkiaku i Dropullit, njoftimin e jep në GREQISHT, mbyllet institucioni

Kryetari i Bashkisë së Dropullit, Dhimitër Toli ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit.  

Lajmi është konfirmuar nga titullari më i lartë i Bashkisë në rrjetin social “Facebook”, i cili shkruan në gjuhën greke se është infektuar dhe shenjat e para i kanë nisur gjatë ditës së djeshme. Toli është izoluar së bashku me familjen e tij.

Menjëherë pas lajmit është mbyllur Bashkia e Dropullit, e cila do t’i nënshtrohet dezinfektimit total. 

Statusi i plotë:

Të nderuar bashkëqytetarë!

Vetëm pak minuta më parë më informuan se jam pozitiv për koronavirus dhe kam qenë në izolim , unë dhe familja ime, që nga dje kisha simptomat e para!

Nesër Bashkia nuk do të funksionojë pasi dezinsektimi do të bëhet në të gjitha zonat, duke vëzhguar gjithmonë masat e nevojshme mbrojtëse!

Do të vazhdoj të kryej detyrat e mia për sa kohë që kam nevojë nga shtëpia!

Ju uroj shëndet dhe vëmendje maksimale!


screnn.JPG

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SKANDAL në shkollën ‘Naim Frashëri’ në Bujanoc, mbi muralen shkruhet: Kosova është Serbi!
Mjekët dhe infermierët paralajmërojnë grevë urie, kërkojnë 300 euro shtesë »
Article Logic
Execution time: 0.011532068252563
array(1) { ["section"]=> string(104) "infektohet-me-covid-19-kryebashkiaku-i-dropullit-njoftimin-e-jep-ne-greqisht-mbyllet-institucioni-225132" }