Infektohet me Covid mjekja në Berat, prej 5 ditësh e sëmurë dhe me shenja dalluese

Publikuar tek: aktualitet, më 13:38 13-08-2020 Infektohet me Covid mjekja në Berat, prej 5 ditësh e sëmurë dhe me shenja dalluese ilustruese

Ditën e djeshme janë raportuar 2 raste të reja me Covid në Berat.

Një prej të infektuarave është një mjeke e spitalit të Beratit.

Mjekja e spitalit të Beratit, mësohet se është pjesë në repartin e Alergologjisë.

Sipas kolegëve mjekja kishte 5 ditë e sëmurë dhe me shenja dalluese të Covid.

Pasi ajo doli pozitive, u janë marrë tamponët kolegëve dhe familjarëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0079159736633301
array(1) { ["section"]=> string(88) "infektohet-me-covid-mjekja-ne-berat-prej-5-ditesh-e-semure-dhe-me-shenja-dalluese-217010" }