Infektohet me koronavirus epidemiologu Ilir Alimehmeti, ja si paraqitet gjendja e tij shëndetësore

Publikuar tek: aktualitet, më 19:08 02-12-2020 Infektohet me koronavirus epidemiologu Ilir Alimehmeti, ja si paraqitet gjendja e tij shëndetësore Ilir Alimehmeti

Infektohet me Covid-19 epidemiologu i njohur shqiptar Ilir Alemehmeti.

Lajmin e zbuloi vetë mjeku gjatë një interviste me gazetarin Endri Xhafo. Alimehmeti tha se ka simptoma të lehta dhe është vetëkarantinuar në banesë.

Xhafo: Shumë faleminderit. Nëse jemi me Covid I bie të jeni totalisht asimptomatik duke pasur parasysh energjinë me të cilën përballuat bisedën

Alihmehmeti: Totalisht nuk jam më besoni. Por jam lehtë.

Xhafo: Shumë faleminderit, ta kaloni sa më lehtë.

Ndër të tjera duke folur për situatën aktuale, epidemiologu tha se është herët për ta parashikuar, ndërsa shtoi se shpresat janë që të ulet numri i personave që kanë nevojë për trajtim spitalor. 

Screenshot_16.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama bën bilancin e rindërtimit në Kurbin dhe flet si politikan: Ju mendoni se politika është një e keqe e madhe dhe politikanët janë të gjithë njësoj, por…
Tokat bujqësore, Artan Lame i përgjigjet “live” pyetjeve të qytetarëve (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011075973510742
array(1) { ["section"]=> string(104) "infektohet-me-koronavirus-epidemiologu-ilir-alimehmeti-ja-si-paraqitet-gjendja-e-tij-shendetesore-229946" }