Infektohet me koronavirus mjeku neurolog Drini Dobi, ja si paraqitet gjendja e tij shëndetësore

Publikuar tek: aktualitet, më 12:00 22-11-2020 Infektohet me koronavirus mjeku neurolog Drini Dobi, ja si paraqitet gjendja e tij shëndetësore

Mjeku Drini Dobi ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas informacioneve për mediat, ai po trajtohet në spital.

Dobi është neurolog në qendrën Spitalore Universitare "Nënë Tereza". Mësohet se ai është prekur nga koronavirusi disa ditë më parë dhe gjendja e tij paraqitet stabël.

Mjekët janë më të rrezikuarit nga koronavirusi për shkak të profesionit dhe fatkeqësisht disa prej tyre kanë humbur edhe jetën në betejë më sëmundjen vdekjeprurëse.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fluks pacientësh nga koronavirusi në spitale: Pritet gjatë javës të hapet pavioni i tretë te Covid-3 dhe Covid-4
Nga Tropoja e transportonin kanabisin me kamionçinë në Shkodër, arrestohen dy persona procedohen penalisht dy të tjerë (DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.013081789016724
array(1) { ["section"]=> string(101) "infektohet-me-koronavirus-mjeku-neurolog-drini-dobi-ja-si-paraqitet-gjendja-e-tij-shendetesore-228677" }