Infektohet me koronavirus presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino

Publikuar tek: sport, më 17:04 27-10-2020 Infektohet me koronavirus presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino Gianni Infantino

Covid-19 nuk “kursen” as presidentin e FIFA-s, Gianni Infantino. Pak minuta më parë FIFA në faqen zyrtare ka bërë me dije se numri një i futbollit në botë ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

 

Infantino ka pasur disa simtoma të lehta dhe pas testit të kryer ka rezultuar i prekur nga virusi.

Për momentin gjendja e tij shëndetësore është e mirë, ndërsa Infantino është futur menjëherë në karantinë ku do të qendrojë për të paktën 10 ditë.

Postimi i FIFA-s:

Presidenti i FIFA-s Gianni Infantino mori konfirmimin sot se ai doli pozitiv për koronavirus. Presidenti që paraqet simptoma të lehta menjëherë e vendos veten në vet-izolim dhe do të qëndrojë në karantinë për të paktën dhjetë ditë” .

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Sezoni nuk rrezikon’, Liga i vendos kushte Qeverisë: Presim përgjigje zyrtare deri të enjten
»
Article Logic
Execution time: 0.013501167297363
array(1) { ["section"]=> string(69) "infektohet-me-koronavirus-presidenti-i-fifa-s-gianni-infantino-225382" }