Inspekton banesat e dëmtuara, Rama batuta me qytetarët: Nuk janë fëmijët e Jezu Krishtit por të Shën Thomait, po nuk prekën nuk besuan

Publikuar tek: aktualitet, më 11:10 10-12-2019 Inspekton banesat e dëmtuara, Rama batuta me qytetarët: Nuk janë fëmijët e Jezu Krishtit por të Shën Thomait, po nuk prekën nuk besuan

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga kryebashkiaku Erion Veliaj kanë vizituar banorët e prekur nga tërmeti në njësinë 7 në Tiranë.

Gjatë inspektimit të banesave, ata kanë dëgjuar nga afër edhe shqetësimet e qytetarëve, ku nuk kanë munguar as batutat e Ramës.

‘Në pallatet që ka plasaritje dhe inxhinjierët kanë thënë që  mund të rikuperohet nuk do përhapim panik’, tha Veliaj.

Ndërkohë banorët nuk janë mjaftuar me kaq dhe kanë kundërshtuar.

Më tej ka ndërhyrë kryeministri, i cili është shprehur: ‘Nuk janë fëmijët e Jezu Krishtit , janë të Shën Thomait. Po nuk prekën nuk besuan, kështu që duhet vënë me prek. Ai i shkreti thoshte, lum kush beson pa prekur’.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.058722972869873
array(1) { ["section"]=> string(138) "inspekton-banesat-e-demtuara-rama-batuta-me-qytetaret-nuk-jane-femijet-e-jezu-krishtit-por-te-shen-thomait-po-nuk-preken-nuk-besuan-188955" }