Inspektorët në hetim për FOTON e Santiago Malkos, Artan Hoxha: Na gjej dhe të dhënat e autorëve, janë në sistemin e Policisë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:40 04-09-2019 Inspektorët në hetim për FOTON e Santiago Malkos, Artan Hoxha: Na gjej dhe të dhënat e autorëve, janë në sistemin e Policisë Santiago Malko, ish-polici i vrare ne Kinostudio

Gazëtari Artan Hoxha shkruan se Policia e ka foton dhe të dhënat e personave që vranë një javë më parë Santiago Malkon, ish-efektiv i patrullës patrullës.

Duke ‘iu lutur’ inspektorit që nxori foton e Malkos por që deri tani nuk është identifikuar, Hoxha I kërkon atij që të shohë në sistemin e policisë pasi dhe të dhënat e atentatorëve janë aty, duke e lidhur me një ngajarje të rëndë kriminale të ndodhur 5 muaj më parë.

‘Nje lutje per ate inspektorin e policise qe hyri ne sistemin TIMS pa "leje" per tu dhene foton e te ndjerit Santiago, gazetareve. Deri sa jane vene ne hetim 120 inspektore policie ne gjithe vendin per nxjerrje sekreti, do te thote qe nuk te kane identifikuar akoma se kush je. Pash zotin, futu dhe njehere ne sistem dhe shiko se mos na ndihmon me fotot e autoreve te atentatit dhe te dhenat e tyre... Kam pershtypjen se duhet ti keni rifreskuar fotot dhe te dhenat e tyre kriminale para 5 muajsh...’, shkruan Artan Hoxha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073220729827881
array(1) { ["section"]=> string(128) "inspektoret-ne-hetim-per-foton-e-santiago-malkos-artan-hoxha-na-gjej-dhe-te-dhenat-e-autoreve-jane-ne-sistemin-e-policise-177302" }