Instagrami me risi, video live me miqtë, ja si funksionon

Publikuar tek: bota, më 20:22 26-10-2017 Instagrami me risi, video live me miqtë, ja si funksionon

Instagram ka zyrtarizuar risinë më të fundit për të gjithë përdoruesit e medias sociale. Tashmë mund të realizohen videodirekte bashkë me një mik në aplikacion.

Në momentin që jeni live poshtë jush do të dalë një ikonë me dy fytyra. Mjafton të klikoni mbi të dhe shfaqet lista e personave që po të ndjekin direkt. Kështu ju mund të zgjidhni “shto” duke ftuar të jeni direkt të dy në “split screen”. Personit të përzgjedhur do i dërgohet një mesazh dhe kur e pranon nis transmetimi direkt.

 Njoftimi i Instagram

Ky është përditësimi i fundit për videot direkte që kemi realizuar, për t’i dhënë njerëzve më shumë mundësi për të qënë bashkë në kohë reale. Tashmë, me mundësinë për të ftuar një mik për t’iu bashkuar transmetimit direkt, dhe njerëzit të ndihen më afër për të ndarë atë që dëshirojnë në çdo kohë.

 

 sdww.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013540029525757
array(1) { ["section"]=> string(61) "instagrami-me-risi-video-live-me-miqte-ja-si-funksionon-97340" }