INSTAT: Aksidentet janë rritur me 15%. Alibeaj akuzon qeverinë

Publikuar tek: politike, më 13:59 27-12-2015 INSTAT: Aksidentet janë rritur me 15%. Alibeaj akuzon qeverinë

INSTAT në raportin e vet më të fundit thekson se numri i aksidenteve rrugore gjatë këtij viti ka shënuar rritje.

Duke iu referuar këtij raporti, kreu i Departamentit të Sigurisë e Rendit Publik në PD, Enkelejd Alibeajk akuzon qeverinë për situatën, duke thënë se Shqipëria bëhet përditë më e pasigurtë.

INSTAT raporton se aksidentet rrugore në 2015 u rritën me 15.8 %. Numri i të aksidentuarve u rrit me 17.2 %. Në 3 muaj të 2015 u kryen 586 aksidente rrugore”, tha Alibeja, duke iu referuar raportit të INSTAT. Sipas tij, “reforma” e burgosjes së shqiptarve dhe e zhvatjes së parave të tyre me gjoba të larta dështoi.

“Qeveria Rama Meta njeh vetëm 1 mënyrë për qeverisje: Ndëshkimin e shqiptarëve. Kjo është pasoja e aksidentit më të madh politik, që iu ka ndodhur shqiptarëve. Opozita dhe shqiptarët janë të vendosur për të spastruar rrugën e tyre nga aksidentet, drejt normalitetit”, tha Alibeaj.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093719959259033
array(1) { ["section"]=> string(65) "instat-aksidentet-jane-rritur-me-15-alibeaj-akuzon-qeverine-28662" }