Institucionalizimi i 'Aleancës për Dhurimin e Gjakut', Meta bën apel: Të bëjmë më shumë për këtë kauze jetike

Publikuar tek: aktualitet, më 13:34 18-07-2018 Institucionalizimi i 'Aleancës për Dhurimin e Gjakut', Meta bën apel: Të bëjmë më shumë për këtë kauze jetike

Gjatë institucionalizimit të  "Aleancës për Dhurimin e Gjakut", presidenti i vendit Ilir Meta ka bërë një apel për ndërgjegjësimin dhe inkurajimin e shoqërisë shqiptare në lidhje me dhurimin e gjakut.

Sipas Metës secili prej nesh duhe të bëjë më shumë për këtë kauzë jetike.

“Institucionalizimi sot i "Aleancës për Dhurimin e Gjakut", është një moment i rëndësishëm për ndërgjegjësimin dhe inkurajimin e shoqërisë shqiptare. Secili prej nesh dhe të gjithë së bashku, duhet të bëjmë më shumë për këtë kauze jetike, nisur nga nevoja dhe misioni human për të shpëtuar jetë njerëzish. Kjo Aleance synon të realizojë objektivin e OBSH-së, për 100% dhurim vullnetar deri në vitin 2020. Dhurimi vullnetar garanton sigurinë dhe cilësinë e gjakut.
Falenderoj të gjithë institucionet, aktorët e shoqërisë civile, shoqatat dhe forumet e të rinjve, që u bënë pjesë e kësaj Aleance dhe të gjithë qytetarët që do të solidarizohen dhe mbështesin këtë kauze, e cila do të shtrihet në çdo cep të Shqipërisë”, shkruan meta në postimin e tij në Facebook.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012320995330811
array(1) { ["section"]=> string(112) "institucionalizimi-i-aleances-per-dhurimin-e-gjakut-meta-ben-apel-te-bejme-me-shume-per-kete-kauze-jetike-128305" }