Institucionet mësimore kthehet në vatra infeksioni të Covid-19, mbyllet kopshti në Elbasan

Publikuar tek: aktualitet, më 21:02 01-11-2020 Institucionet mësimore kthehet në vatra infeksioni të Covid-19, mbyllet kopshti në Elbasan Foto Ilustruese

Shkollat vijojnë të jenë vatra të nxehta të Covid-19 në Elbasan.  

Ditën e sotme, janë raportuar 11 raste të reja në qytet, 2 prej të cilëve i përkasin radhëve të institucioneve mësimore.

Bëhet fjalë për një mësuese të shkollës 9-vjeçare “Jorgji Bilo” dhe një edukatore në kopshtin e lagjes “Shën Koll”.

Pavarësisht rezultimit pozitiv të mësueses, vijon mësimi në shkollën 9-vjeçare, ndërkohë kopshti është mbyllur.

Institucionet mësimore të Elbasanit janë përballur me shumë raste të Covid-19, ku deri më tani raportohet për mbi 10 persona në radhët e tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndodh në Shqipëri/ Gjykata dënon me burg 55 vjeçarin se nuk i vendosi maskë qenit, por gjobë për nënën që braktisi foshnjen e porsalindur
Merr flakë automjeti në qendër të Shkodrës, shkrumbohet i tëri (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011847019195557
array(1) { ["section"]=> string(96) "institucionet-mesimore-kthehet-ne-vatra-infeksioni-te-covid-19-mbyllet-kopshti-ne-elbasan-226054" }