Instituti Italian i Gjeofizikës: Ja sa është fundosur toka pas tërmetit në Itali

Publikuar tek: bota, më 07:49 27-08-2016 Instituti Italian i Gjeofizikës: Ja sa është fundosur toka pas tërmetit në Itali

Pas tërmetit 6.2 ballë shkallës Rihter në qendër të Italisë, Instituti i Gjeofizikës tregon fundosjen e frikshme të tokës.

Sipas tyre pas tërmetit të 24 gushtit toka është ulur disa cm në zonën e Accumoli-t.

Në bazë të përllogaritjeve bazuar ne imazhet satelitore të Instituti Kombëtar të Gjeofizikës në Itali rezulton se toka është ulur 20 cm.

Ata nuk kanë dhënë shpjegime rreth këtij fenomeni dhe ende nuk dihet ndikimi i saj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dyshime për sulme terroriste, arrestohen 5 persona në Britani
Italia në Zi Kombëtare, arrin në 290 numri i viktimave, 25 tërmete gjatë natës »
Article Logic
Execution time: 0.012299060821533
array(1) { ["section"]=> string(85) "instituti-italian-i-gjeofizikes-ja-sa-eshte-fundosur-toka-pas-termetit-ne-itali-51005" }