Integrimi i Shqipërisë në BE/ Reagon drejtoresha e KE për Ballkanin: Po punojnë detajet e fundit të dokumenteve

Publikuar tek: aktualitet, më 10:10 03-06-2020 Integrimi i Shqipërisë në BE/ Reagon drejtoresha e KE për Ballkanin: Po punojnë detajet e fundit të dokumenteve

Genoveva Ruiz Calavera, Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Evropian dhe Shefe e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM)  ka reaguar sot në lidhje me negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo shprehet se po punohet për detajet e fundit të dokumenteve që përcaktojnë kornizën n ëtë cilën do të zhvillohen negociatat.

‘Po, ne jemi duke punuar në detajet e fundit të këtyre dokumenteve të rëndësishme që përcaktojnë kornizën në të cilën do të zhvillohen negociatat për pranimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE’, shkruan Genoveva Ruiz Calavera.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011414051055908
array(1) { ["section"]=> string(116) "integrimi-i-shqiperise-ne-be-reagon-drejtoresha-e-ke-per-ballkanin-po-punojne-detajet-e-fundit-te-dokumenteve-208882" }