Integrimi në BE, Hahn: Cilësi dhe jo shpejtësi, për përmbushjen e 5 prioriteteve

Publikuar tek: aktualitet, më 12:26 18-05-2015 Integrimi në BE, Hahn: Cilësi dhe jo shpejtësi, për përmbushjen e 5 prioriteteve

Eurokomisioneri Johanes Hahn, në përfundim të tryezës BE-Shqipëri në kuadër të Stabilizim Asocimit është shprehur se është me rëndësi cilësia dhe jo shpejtësia në përmbushjen e 5 prioriteteve nga qeveria.

“Është cilësia dhe jo shpejtësia. Mesa kam kuptuar Shqipëria përpiqet ti harmonizojmë këto dy elementë. Për momentin jam optimist, që Shqipëria mundet të demostrojë të dhëna solide për 5 prioritetet. Do të kryejmë vlerësimet e para në fillim të vjeshtës”, u shpreh eurokomisioneri Hahn.

Për sa i përket monitorimit të zgjedhjeve Hahn deklaroi se vëzhguesit e OSBE-së  do të kryejnë me prefeksion, vëzhgimin e procesit zgjedhor duke shpresuar  se raporti do të arrijë të përmbushë pritshmëritë.

I impresionuar me arritjet eShqipërisë duket se është edhe ministri i Jashtëm i Letonisë  Likevicius.

I pyetur nëse ministri i Jashtëm grek do të anulojë vizitën në Shqipëri ministri Bushati u përgjigj, “Për sa i përket eksplorimit të naftës në det është një fushë  që ndiqet edhe në bazë të rregullave ndërkombëtare. Nuk kam informarta për anulimin e vizitës së ministrit grek.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ja kush është vajza që bëri Erdoganin dhe zonjën e tij të qajë. Në të vërtetë nuk mban shami
Besart Berisha triumfon në Australi, Rama: Një duartrokitje për heroin e skuadrës »
Article Logic
Execution time: 0.013551950454712
array(1) { ["section"]=> string(83) "integrimi-ne-be-hahn-cilesi-dhe-jo-shpejtesi-per-permbushjen-e-5-prioriteteve-11396" }