Integrimi, në shkurt tryeza e dialogut BE-Shqipëri

Publikuar tek: aktualitet, më 11:47 19-01-2015 Integrimi, në shkurt tryeza e dialogut BE-Shqipëri

Ministja e Integrimit, Klajda Gjosha  njofton në një konferencë me gazetarët mbledhjen e tryezës për një dialog të nivelit të lartë BE- Shqipëri, i cili pritet të zhvillohet në muajin shkurt.

Dialogu do të ketë në fokus proçesin e integrimit të Shqipërisë në familjen europiane.

 

“Reforma në drejtësi është ajo që do t’i japë zgjidhje gjithë proçesit. Progres-raportet vlerësuan reformat”- citon ministrja.

Gjatë prezantimit të objektivave të institucionit që ajo drejton, theksoi se punësimi do jetë një tjetër përparësi e këtij viti.

Gjosha, njoftoi gjithashtu ardhjen në  fund të shkurtit të e Euro-Komisionerit për zgjerimin, Johanes Han.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Akuzat e forta të Përparim Kabos: Rama, me kusi do shkojë nga Azerbajxhani, refuzoi Merkelin. Basha më duket si hoxha i fshatit te autoporlanti
Shqipëria dhe Singapori nënshkruajn marrëveshje për shërbimin ajror »
Article Logic
Execution time: 0.011722087860107
array(1) { ["section"]=> string(53) "integrimi-ne-shkurt-tryeza-e-dialogut-be-shqiperi-926" }