Inteligjenca amerikane: Në rrezik jeta e Pandeli Majkos

Publikuar tek: barometri, më 08:17 10-08-2018 Inteligjenca amerikane: Në rrezik jeta e Pandeli Majkos

Fox News trajton problemin e opozitës iraniane në mërgim, muxhahedinëve, dhe një plan të qeverisë iraniane për infiltrimin e agjentëve sekretë në Europë për të kryer sulme terorriste kundër tyre.

Majko ka zbuluar për televizionin amerikan se “zyrtarë amerikanë i kanë thënë se duhet të rrisë masat e sigurisë pas një informacioni sekret për një kërcënim kundër tij”.

Majko njihet si mbështetës i kauzës së muxhahedinëve iranianë, 3000 prej të cilëve strehohen në një kamp në Shqipëri.

“Nuk kam frikë”, tha Majko teksa shtoi se “strategjia e Iranit në rajon është e pashembullt”.

Në fillim të këtij viti, dy agjentë iranianë u arrestuan në Shqipëri me akuzën e planifikimit të sulmeve terroriste. Më pas rezultoi se arrestime të ngjashme ishin bërë në disa shtete të Europës dhe ky rrjet dyshohet se planifikonte të sulmonte konferencën e përvitshme të muxhahedinëve të mbajtur në Francë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008375883102417
array(1) { ["section"]=> string(61) "inteligjenca-amerikane-ne-rrezik-jeta-e-pandeli-majkos-130673" }