'Inteligjentë janë ata që kanë aftësinë të ndryshojnë..', Rama e nis ditën me shprehjen e një 'Gjeniu'

Publikuar tek: aktualitet, më 08:42 24-03-2020 'Inteligjentë janë ata që kanë aftësinë të ndryshojnë..', Rama e nis ditën me shprehjen e një 'Gjeniu' Edi Rama

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke postuar një shprehje të gjeniut Albert Einstein.

"Inteligjentë janë ata që kanë aftësinë të ndryshojnë, kur kjo është e domosdoshme", janë fjalët e Einstein, që Rama e lidh me situatën aktuale në Shqipëri, pasi në çdo dalje publike bën thirrje për të kufizuar sa më shumë lëvizjet dhe të hiqet dorë nga 'veset' e përditshme.

Urdhri i dhënë nga qeveria lejon qarkullimin e auomjeteëve dhe këmbësorëve vetëm në fasha të caktuara orari, si një mënyrë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Në Shqipëri ka shkuar në 104 numri i rasteve me koronavirus, ndërsa ka patur edhe 4 viktima.

90350218_10157560727211523_6973868463009824768_o.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089569091796875
array(1) { ["section"]=> string(102) "inteligjente-jane-ata-qe-kane-aftesine-te-ndryshojne-rama-e-nis-diten-me-shprehjen-e-nje-gjeniu-199841" }