Inter bën goditjen e madhe në merkato, merr nga Barcelona mesfushorin e njohur

Publikuar tek: sport, më 23:52 19-01-2018 Inter bën goditjen e madhe në merkato, merr nga Barcelona mesfushorin e njohur

Inter është treguar shumë aktiv në këtë merkato dimri duke marrë dy lojtar deri më tani, Bastoni dhe Lopez.

Po zikaltërit nuk u mjaftuan me kaq dhe ditën e sotme arritën marrëveshjen me një tjetër futbollist. Mediat italiane bëjnë me dije se Inter ka arritur akordin ditën e sotme me mesfushorin Brazilian, Rafinja.

Braziliani vjen nga Barcelona për shifrën e 35 milion eurove plus bonuse.

Rafinja besohet se do të plotësojë ato mangësi që Inter ka patur deri më tani në mesin e fushës, ku është dashur më shumë fantazi.

Ndërkohë klubi nga Milano ëhstë në tratativa të avancuara për Starixh të Liverpool dhe Ramires nga Kina

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017269134521484
array(1) { ["section"]=> string(84) "inter-ben-goditjen-e-madhe-ne-merkato-merr-nga-barcelona-mesfushorin-e-njohur-107225" }