Inter dhe Juventus përplasen në merakto për një shqiptar

Publikuar tek: sport, më 19:26 28-08-2017 Inter dhe Juventus përplasen në merakto për një shqiptar

Janë ditët e fundit të merkatos së verës dhe skuadrat europiane po nxitojnë të mbyllin tratativat e fundit në hyrje dhe dalje.

Dy skuadrat e njohura italiane Inter dhe Juventus janë në kërkim të një përforcimi në mbrojtje.

Të dyja skuadrat si përforcimin e duhur për këtë repart kanë shënjestruar mbrojtësin shqiptar që luan për kombëtaren gjrmane, Shkodran Mustafi. Të dyja kanë bërë ofertat e tyre dhe tashme mbetet në dorë të Mustafit për të zgjedhur skuadrën ku do të vijojë karrierën e tij.

Mustafi një vit më parë u transferua te Arsenali nga Valencia për 40 milionë euro. Të presim e të shohim cfarë do të ndodhë në ditët në vijim.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12435698509216
array(1) { ["section"]=> string(62) "inter-dhe-juventus-perplasen-ne-merakto-per-nje-shqiptar-90464" }