Inter fiton ndaj Empolit dhe rikthehet në Europë

Publikuar tek: sport, më 19:39 07-05-2016 Inter fiton ndaj Empolit dhe rikthehet në Europë

Një ndeshje përpara përfundimit të kampionatit, Interi i Roberto Mancinit ka siguruar rikthimin në Kupat e Europës. Ndonëse objektivi në fillim të kampionatit ishte kualifikimi për në Champions League, skuadra nuk arriti të përballonte presionin e Juventusit, Napolit dhe Romës që u renditet më lartë në kampionat.

Në fitoren e sotme kundër Empolit dy golat u shënuan nga Mauro Icardi dhe Ivan Perisic që kanë qenë lojtarët më në formë të këtij Interi. Empoli shënoi në minutën e 37, megjithatë vendasit kaluan sërish në avantazh.

Ndeshjen e fundit zikaltërit do e luajnë kundër Sassuolos.

13178623_1153161764733961_1747980686683961433_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025864124298096
array(1) { ["section"]=> string(54) "inter-fiton-ndaj-empolit-dhe-rikthehet-ne-europe-39804" }