Inter hyn fuqishëm në merkato, merr mesfushorin e njohur nga Barcelona

Publikuar tek: sport, më 22:30 11-01-2018 Inter hyn fuqishëm në merkato, merr mesfushorin e njohur nga Barcelona

Inter është kritikuar shumë këtë vit për mungesën e një grupi të plotësuar lojtarësh.

Nga trajneri dhe tifozët janë kërkuar ndërhyrje emergjente në merkato. Dhe kjo goditje nuk ka vonuar shumë, pasi inter duket se i ka rritur dy marrëveshjet e para.

Mediat italiane bëjnë me dije se zikaltërit kanë arritur akordin me mesfushorin e Barcelonës, Rafinha dhe tashme mbetet për t'u arritur marrëveshja me klubin katalanas.

Ndërkohë përveç katalanasit, raportohet se Inter ka gjetur akordin edhe me mbrojtësin e Benfikës Lisandro Lopez.

Në ditët në vijim pritet të zyrtarizohen këto dy afrime të reja për Inter. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.041723012924194
array(1) { ["section"]=> string(76) "inter-hyn-fuqishem-ne-merkato-merr-mesfushorin-e-njohur-nga-barcelona-106258" }