Inter në Champions, Icardi jep lajmin e 'hidhur' për Juventus-in

Publikuar tek: sport, më 19:40 09-07-2018 Inter në Champions, Icardi jep lajmin e 'hidhur' për Juventus-in Mauro Icardi

Skuadra e Inter-it vitin e ardhshëm do të luajë në Champions League pas një mungese prej 6 sezonesh.

I kthyer nga pushimet, Mauro Icardi në një prononcim për “Inter TV është shprehur se ka shumë dëshirë për sezonin e ri, pasi do të luajnë edhe në Champions League, që ishte një objektiv i tyre në sezonin që shkoi.

“Kemi të gjithë dëshirë për të dhënë më të mirën tonë në sezonin që vjen, duke qenë se luajmë edhe në Champions League. Kam folur edhe me lojtarët, të cilët i janë bashkuar skuadrës dhe në të njëjtën kohë ata duhet të kuptojnë se Inter është një familje e madhe”. është shprehur Icardi.

Kujtojmë që me këtë deklaratë, Icardi i ka mbyllur çdo mundësi për të kaluar te skuadra e Juventus-it, sikurse është folur përpara disa kohësh nga mediat italiane.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071020126342773
array(1) { ["section"]=> string(68) "inter-ne-champions-icardi-jep-lajmin-e-hidhur-per-juventus-in-127320" }