Interi bën surprizën, mposht Napolin dhe kualifkohet në gjysmëfinalen e Kupës

Publikuar tek: sport, më 23:36 19-01-2016 Interi bën surprizën, mposht Napolin dhe kualifkohet në gjysmëfinalen e Kupës

Interi i Roberto Mancini ka surprizuar jo pak me fitoren 2-0 të arritur sot në “Sao Paolo” kundër Napolit. Ndonëse të gjithë prisnin fitoren e vendasve, ishin zikaltërit ata që treguan më shumë dëshirë dhe vendosmëri për të vazhduar rrugën e fitoreve në Kupën e Italisë, kompeticionin e dytë më të rëndësishëm në këtë vend.

Jovetic në minutën e 73 dhe Ljajic në minutën e dytë shtesë i dhanë fitoren Interit, duke e kualifikuar në gjysmëfinale.

Tashmë zikaltërit do të presin fituesin e ndeshjes Lazio-Juventus për të njohur kundërshtarin e radhës. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Bernard Berisha nuk kushtoi 600 mijë euro”
Mediat: Mancini te Italia, Mourinho rikthehet te Inter »
Article Logic
Execution time: 0.012181043624878
array(1) { ["section"]=> string(82) "interi-ben-surprizen-mposht-napolin-dhe-kualifkohet-ne-gjysmefinalen-e-kupes-30442" }