Interi fiton dhe “shikon” Europën

Publikuar tek: sport, më 00:00 13-03-2016 Interi fiton dhe “shikon” Europën

Interi nuk gaboi në “San Siro”, duke siguruar fitoren e dytë rresht pas triumfit një javë më parë kundër kundër Palermos.

Zikaltrit vuajtën për të zbërthyer Bolonjën, nuk shkëlqyen, por në fund ato që kanë rëndësi janë tripikët të cilat e afrojnë më shumë me vendin e tretë që tashmë është vetëm 2 pikë larg.

Rastet ishin të pakta në pjesën e parë, ku Interi ruajti dominimin e sfidës, por e pati të vështirë t’i afrohet golit pasi “muri” i bardhë i Bolonjës u mbrojt me disiplinë.

Pjesa e dytë, të paktën deri në minutën e 70-të krijoi idenë se gjithçka do të mbyllej në barazim, por Interi gjeti avantazhin e merituar me golin e Perishiç dhe pak minuta më vonë u ndoq nga D’Ambrozio i cili dyfishoi për zikaltrit, shkruan Sportal.

Bolonja krijoi panik vetëm në minutat e fundit kur Brienca tentoi të hapë lojën, duke shënuar golin e parë për Bolonjën por udhëtuesve nuk u ka mjaftuar shtesa për të surprizuar në “San Siro”, ndaj dhe në fund Interi ka siguruar fitoren e dytë rresht duke vijuar ngjitjen drejt objektivit sezonal.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011366128921509
array(1) { ["section"]=> string(37) "interi-fiton-dhe-shikon-europen-34934" }