Interi hyn në garë për yllin e Tottenhamit, Eriksen

Publikuar tek: sport, më 12:02 04-09-2019 Interi hyn në garë për yllin e Tottenhamit, Eriksen

Interi po mundohet të transferojë një tjetër lojtar i cili luan në Premier Ligë.

Bëhët fjalë për yllin e Tottenhamit, Christian Eriksen. Këtë verë gjiganti italian ka transferuar dy sulmuesit e United, Alexis Sanchez dhe Romalu Lukaku.

Eriksen i ka mbetur vetëm një vit në kontratë dhe nuk ka rinovuar. Qëllimi i Interit është ta huazojë lojtarin në afatin e janarit, por nëse dështon do të presin deri verën e ardhshme për ta transferuar si lojtar i lirë.

Ka edhe klube të tjera të interesuar për danezin, të cilët janë Juventus e United, por ai ka shprehur dëshirën e tij të luaj për Real Madrid dhe Barcelona.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.084004163742065
array(1) { ["section"]=> string(57) "interi-hyn-ne-gare-per-yllin-e-tottenhamit-eriksen-177272" }