Interneti në jetën tonë, ja ç'thotë Papa Françesku për këtë fakt

Publikuar tek: aktualitet, më 07:45 10-04-2018 Interneti në jetën tonë, ja ç'thotë Papa Françesku për këtë fakt Papa Françesku

Përdorimi i internetit është bërë i pashmangshëm në jetën e njerëzvve.

Ka nga ata që e përkrahin, ka dhe ata që e kritikojnë atë. Një ndër këta të fundit është edhe Papa Françesku, i cili thotë se format e komunikimit të shpejtë mund të jenë një faktor çorientimi e interneti mund të jetë një burim dhune. Papa shprehet se në rrjete sociale thuhen gjëra që do të duhej të ishin të patolerueshme në jetën publike dhe kërkohen të kompensohen dëshirat duke shtyrë me tërbim ato për hakmarrje.

“Ndonjëherë, duke pretenduar se mbrohen urdhëresat, kalojmë tërësisht në anën e kundërt. Më thoni një dëshmi të rreme dhe mund ta shkatërroj imazhin e tjetrit, pa mëshirë”, mësohet të ketë thënë Papa sipas Daily Mail.

Papa ka shtuar se në disa faqe duket se është përjashtuar çdo lloj etike dhe respekti për emrin e tjetrit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 27 vjet nga lirimi i të burgosurve politikë/ Rrëfehet Bedri Blloshmi: Nënës i ra të fiktë kur më pa...Si festuam në Spaç kur vdiq Enveri (E PLOTË)
Shpërthen Trump pasi FBI konfsikoi dokumenta avokatit të tij: Gjueti shtrigash »
Article Logic
Execution time: 0.013410091400146
array(1) { ["section"]=> string(70) "interneti-ne-jeten-tone-ja-c-thote-papa-francesku-per-kete-fakt-116322" }