Interpol Athina rikërkon arrestimin e Klement Balilit: Trafikoi 83 tonë kokainë dhe 3.8 tonë kanabis në Europë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:52 07-02-2017 Interpol Athina rikërkon arrestimin e Klement Balilit: Trafikoi 83 tonë kokainë dhe 3.8 tonë kanabis në Europë

Gjykata e Apelit në Athinë ka lënë në fuqi  masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për ‘Eskobarin e Ballkanit’, Klement Balili, ndërkohë që me 30 janar 2017 ka rikërkuar arrestimin e tij.

Sipas mediave greke Balili ka transportuar sasi të mëdha kanabisi në Greqi dhe Bullgari. Po ashtu sipas tyre Balili ka transportuar 23 kg kokainë në Angli, 60 kg në Belgjikë, por edhe nga Hollanda.

Bëhet me dije se ‘Eskobari’ përdorte kompaninë e transportit Austri e Bullgari për trafikimin e kokainës dhe sipas mediave greke ka transportuar 83 tonë kokainë dhe 3.8 tonë kanabis në vendet e BE-së.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident i rëndë në Vlorë, ‘Benz’-i del nga rruga dhe përplas këmbësorin
Vijon përplasja mes Nishanit dhe Bushatit, MPJ publikon shkresën që i dërgoi presidentit (DOKUMENTI) »
Article Logic
Execution time: 0.012719869613647
array(1) { ["section"]=> string(115) "interpol-athina-rikerkon-arrestimin-e-klement-balilit-trafikoi-83-tone-kokaine-dhe-3-8-tone-kanabis-ne-europe-68003" }