Interpoli sjell nga Athina në Tiranë pogradecarin: Ishte dënuar me 2 vite burg (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:11 04-03-2017 Interpoli sjell nga Athina në Tiranë pogradecarin: Ishte dënuar me 2 vite burg (EMRI)

Nga Specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Athina-Greqi drejt vendit tonë i shtetasit shqiptar Edmond Xhukellari, 40 vjeç, lindur në Pogradec.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Pogradec, me vendimin Nr.835, datë 07.11.2014, e ka  dënuar shtetasin e mësipërm me  2 vjet burgim, për kryerjen e veprës penale "Heqja e paligjshme e lirisë " .

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Athinën u bë i mundur arrestimi  dhe ekstradimit i tij nga Greqia drejt vendit tonë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vijon mbjellja e pemëve, Veliaj: Ja kur hapet sheshi "Skënderbej"
I dha fund jetës, vjen reagimi nga Universiteti që zbulon një tjetër të vërtetë për studenten 18-vjeçare »
Article Logic
Execution time: 0.010931015014648
array(1) { ["section"]=> string(88) "interpoli-sjell-nga-athina-ne-tirane-pogradecarin-ishte-denuar-me-2-vite-burg-emri-70752" }