Interpoli sjell nga Franca në Tiranë Aleksandër Gjinin: Ky është krimi i 39-vjeçarit nga Kurbini

Publikuar tek: aktualitet, më 11:35 09-03-2017 Interpoli sjell nga Franca në Tiranë Aleksandër Gjinin: Ky është krimi i 39-vjeçarit nga Kurbini

Nga Specialistët e  Interpol Tirana u krye  ekstradimi nga Franca drejt vendit tonë i  shtetasit shqiptar Aleksander  GJINI , 39 vjeç,  banues në Fushë-Kuqe - Kurbin.

“ Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin  me vendim Nr.679-146 datë 30.06.2016, lënë në fuqi nga Gjykata e Apelit Tiranë me vendimin Nr. 1612 datë 07.12.2016 , këtë shtetas e kanë dënuar me 23 vite burg për veprat penale  “Vrasja në rrethana cilësuese, e kryer në bashkëpunim” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit” parashikuar nga  nenet 79/dh -  25 dhe 278/2 të Kodit Penal”, thuhet nga policia.

Policia bën me dije se, më datë 06.05.2013, në Alk -  Kurbin, pas një konflikti për motive pronësie, ky shtetas në bashkëpunim me vëllezërit e tij kanë vrarë me armë zjarri shtetasit D. V. dhe L. V.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapet me drogë dhe armë në dhomën e hotelit, arrestohet 35-vjeçari (Emri)
Gjykata jep masën sigurisë për Genis Mëhillajn, bashkëpunëtorin e vrasësit me pagesë Julian Sinanaj »
Article Logic
Execution time: 0.020483016967773
array(1) { ["section"]=> string(101) "interpoli-sjell-nga-franca-ne-tirane-aleksander-gjinin-ky-eshte-krimi-i-39-vjecarit-nga-kurbini-71302" }