Inva Mula koncert në Dubai, Tukiçi: Isha me fat ta shoqëroja

Publikuar tek: kulture-art, më 12:31 12-03-2015 Inva Mula koncert në Dubai, Tukiçi: Isha me fat ta shoqëroja Inva Mula dhe Genc Tukiçi

Sopranoja shqiptare me famë botërore, Inva Mula ka dhënë një koncert ditën e djeshme (11 mars, e mërkurë) në Royal Mirage, Dubai. Bashkë me të, shoqërues në këtë koncert të artistes ka qenë edhe pianisti  i talentuar shqiptar Genc Tukiqi.

“Këtë mbrëmje isha mjaftueshëm me fat të shoqëroja në koncert në Dubai një Inva Mula fantastike”, shkruan  pianisti Genc Tukiçi.

Diva shqiptare sërish dha një koncert të një niveli të lartë artistik dhe siç reflektohet edhe në foton me Tukiçin ajo rrezaton buzëqeshje e lumturi në fytyrën e saj. 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025211811065674
array(1) { ["section"]=> string(63) "inva-mula-koncert-ne-dubai-tukici-isha-me-fat-ta-shoqeroja-5675" }