Inva Mula rrrëfen momente tronditëse në skenë: S’e kuptoj si më ndodhi një gjë e tillë, kisha frikë…

Publikuar tek: kulture-art, më 20:39 22-09-2017 Inva Mula rrrëfen momente tronditëse në skenë: S’e kuptoj si më ndodhi një gjë e tillë, kisha frikë…

Sopranoja e njohur shqiptare Inva Mula ndër më të suksesshmet dhe në skena botërore mbrëmjen e sotme ka rrëfyer për herë të parë një moment të sikletëshëm gjatë një shfaqjeje në Itali.

Inva në emisionin e “Studio e Hapur” me Eni Vasilin tregon se gjatë një shfaqje në operan La Scala në Itali, ka treguar një moment që është këputur në skenë duke dhënë një performancë jashtë natyrës së saj.

“Nuk pata fuqi muskulore, nuk e kuptova si kam kënduar në skenë.  Kisha lodhje të tmerrshem akoma nuk e di pse ka ndodhur një gjë e tillë. Kam dalë shumë dobët para publikut. Aty e pashë sa vulnerabël është ky profesion.

Publiku vjen se ka dëshirë të shikojë një gjë të bukur. Kam ndenjur netë pa gjum si më ndodhi diçka e tillë. Në shfaqjen e rradhës kisha shumë frikë se mund të më ndodhë diçcka e tillë”, tha ndër të tjera Inva.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025048017501831
array(1) { ["section"]=> string(103) "inva-mula-rrrefen-momente-tronditese-ne-skene-s-e-kuptoj-si-me-ndodhi-nje-gje-e-tille-kisha-frike-93335" }