Inva Mula zgjidhet drejtore artistike e Festivalit të 57-të në RTSH (FOTO)

Publikuar tek: kulture-art, më 13:41 02-11-2018 Inva Mula zgjidhet drejtore artistike e Festivalit të 57-të në RTSH (FOTO)

Festivali i Këngës  ne Radio Televizionin Shqiptar do të mbahet edhe këtë herë në fundvit, nga ku pritet të shpallet kënga që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion .

 

Drejtorja artistike e  edicionit të 57-të e këtij festivali është përzgjedhur, sopranoja me famë ndërkombëtare Inva Mula.

Inva ka vendosur që këtë herë të sjellë shumë risi duke afruar edhe më shumë me garën e Eurovizionit.

Në natën e parë do të prezantohen këngët konkuruese, në natën e dytë do të këto këngë do të paraqiten me një përformancë skenike, kjo është edhe risia e këtij viti. Ndërkohë në natën e tretë, do të shpallet edhe fituesi që do të shkoj në Izrael për të përformuar.

Festivali edhe sivjet do të ketë po të njëjtën formulë votimi, me juri profesioniste. Producentë do të jetë Sokol Marsi, skenarist Pandi Laço dhe regjisor Blendi Laço.

inva-640x493.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075609683990479
array(1) { ["section"]=> string(79) "inva-mula-zgjidhet-drejtore-artistike-e-festivalit-te-57-te-ne-rtsh-foto-139993" }