Investigimi i 'The Telegraph': Shqiptarët përdorin Facebook për aktivitet kriminal

Publikuar tek: aktualitet, më 11:46 08-08-2019 Investigimi i 'The Telegraph': Shqiptarët përdorin Facebook për aktivitet kriminal

Gazeta angleze 'The Telegraph' i ka kushtuar një artikull shqiptarëve, të cilët kanë mbërritur në Britani si klandestinë.  

Në shkrim thuhet mes të tjerash se i gjithë aktiviteti kriminal i shqiptarëve në Angli realizohet përmes një faqeje “Facebook-u” dhe që administrohet nga një shqiptar i dënuar më parë për vjedhje bankash.

Sipas gazetës Facebook nuk ka arritur të ndërmarrë asnjë veprim kundër faqes, të quajtur 'Shqiptarët në Londër', e cila ka 123,000 ndjekës, dhe ku skemat kriminale janë postuar publikisht.

'The Telegraph' thekson se faqja menaxhohet nga Fari Lleshi, i dënuar për vjedhje i banke, i cili hyri në mënyrë të paligjshme në Mbretërinë e Bashkuar.

Pasi u burgos për tregtinë  e drogës në Mbretërinë e Bashkuar, u pa në You Tube duke promovuar muzikën e tij Rap dhe që mbante me vete armë së bashku me grupin e tij.

kakkakakaaa.jpg

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksioni për kapjen e vrasësit të Laver Tozajt, arrestohet një 27-vjeçar që qarkullonte me automatik në Selenicë
Zbulohet skema e mashtrimit, arrestohen 6 persona në Rinas... Si tentonin të udhëtonin drejt vendeve të BE me pasaporta false »
Article Logic
Execution time: 0.010589122772217
array(1) { ["section"]=> string(86) "investigimi-i-the-telegraph-shqiptaret-perdorin-facebook-per-aktivitet-kriminal-174708" }