Investues të suksesshëm, familja nga Kosova ndërton shtëpinë e lëvizshme (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 18:13 18-08-2019 Investues të suksesshëm, familja nga Kosova ndërton shtëpinë e lëvizshme (FOTO) Helsinki (Finlandë)

Një familje nga Kosova ka arritur që të sjellë një risi të së ardhmes.

Familja Bexheti, e cila jeton prej 27 vitesh në Finlandë ka ideuar dhe ndërtuar një shtëpi me sipërfaqe 65 m2, të cilën kanë arritur ta transportojnë për 1500 km me kamion nga Republika Çeke deri në Helsinki për ta prezantuar në ekspozitën ‘’Finland Housing Fair’’. Eventi në fjalë ndiqet nga 250 mijë vizitues.

Shtëpia mban emrin vajzës së familjes Bexheti, Vjosës (Vjosa 65H). Familja është pronare e zdrukthtarisë ‘’BVG Housing’’, e cila drejtohet nga djali i madh i familjes Blerimi, ndërsa kryefamiljari Lulzimi është me profesion arkitekt.

SHTEPI.PNG

DRU.PNG

FINLANDE.PNG

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rikthehet terrori i ISIS-it, vdesin 63 veta në një dasmë në Afganistan
Dokumentet sekrete të qeverisë britanike parashikojnë katastrofë në rast Brexit-i pa marrëveshje »
Article Logic
Execution time: 0.011814832687378
array(1) { ["section"]=> string(83) "investues-te-suksesshem-familja-nga-kosova-nderton-shtepine-e-levizshme-foto-175714" }