INXHINERI EKSTREME/ Ura më tërheqëse në Vietnam, 2 miliardë DOLLARË (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 12:04 26-07-2018 INXHINERI EKSTREME/ Ura më tërheqëse në Vietnam, 2 miliardë DOLLARË (VIDEO)

Një urë e gjatë 150 m, e vendosur në kodrat e Da Nang, Vietnami, duket sikur është duke u mbajtur nga një palë duar gjigante.

E vendosur në lartësinë 1,400 metra mbi nivelin e detit në kodrat Ba Na, Ura e Artë përmban një shfaqje të shpateve të Lobelisë që ndodhen paralelisht me vendkalimin publik.

Nuk dihet se cili ishte arkitekti zyrtar i projektit, por projekti u bë nga TA Corporation.

Ura është pjesë e një investimi prej 2 miliardë dollarësh, tërheq shumë turistë në Vietnam dhe ofron pamje panoramike të maleve të Annamese.

Projekti bashkohet me një fshat  me qasje franceze, me makina kabllore në këtë zonë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075709819793701
array(1) { ["section"]=> string(78) "inxhineri-ekstreme-ura-me-terheqese-ne-vietnam-2-miliarde-dollare-video-129191" }