IQT publikon listën, kujdes nga këto subjekte që abuzojnë me karburantet

Publikuar tek: aktualitet, më 14:39 25-05-2015 IQT publikon listën, kujdes nga këto subjekte që abuzojnë me karburantet

Inspektoriati Qëndror Teknik ka kryer bllokimin e 7 pikave të tregëtimit të hidrokarbureve dhe ka gjobitur 16 subjekte pas inspektimit të bërë në muajin prill nga të cilat 8 për mungesë dokumentacioni dhe 8 për mungesë cilësie.

Subjektet e tregëtimit të hidrokarbureve të gjobitura janë:

Irald Sh.p.k Rotondo Dushk, Lushnje - Permbajtja e Squfurit 23

AKF Petroleum Sh.p.k. Kashar, km 7, Tiranë - Pika e flakerimit 46

AKF Petroleum Sh.p.k. Dhërmi, Vlorë - Pika e flakerimit 33

Miresia B Sh.p.k. Ura Vajgurore, Berat - Permbajtja e Squfurit 75

Emro Sh.p.k. Lazarat, Gjirokatër - Pika e flakerimit 49.5 dhe permbajtja e Squfurit 27.5

Autogrill Korca Sh.p.k. Deshnicë, Korcë - FAME 20.3

Allani Company Sh.p.k. Shtepanjë, Gostimë - Pika e flakerimit 45

AKF Petroleum Sh.p.k. Sahati, Vlorë - Pika e flakerimit 46

Rafaelo 2002 Sh.a Picar, Vorë - Mungesë Dokumentacioni

Kappa Oil Sh.a L.14 Shkozet, Durrës - Mungesë Dokumentacioni

Kanina Petrol Sh.p.k. Delvinë - Mungesë Dokumentacioni

Xhorxhi Petrol Sh.a. Mesopotam Delvinë - Mungesë Dokumentacioni

Amadeus Group Sh.a Autostrada Durrës-Tiranë km3 - Mungesë Dokumentacioni

Arti 2012 Sh.p.k. Grabian, Lushnje - Mungesë Dokumentacioni

Kompleksi Gjanica Sh.p.k. Belishovë - Mungesë Dokumentacioni

Geni Oil Sh.p.k. Portëz, Fier - Mungesë Dokumentacioni

Keto janë subjektet e bllokuara:

AM - OIL - Lushnje

BP 2014 - Berat

PA EMER - Elbasan

VALTER MALIA - Lushnje

KONGJINI - Vlorë

MUHIN SHORAJ - Vlorë

AKF PETROLEUM - Vlorë

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Komisariati online/ Tahiri: Histori suksesi. Ironizojnë komentuesit: Faleminderit spiunëve
“Bankers” nis dëmshpërblimet në Marinzë: Për dy vjet rehabilitojmë tokat »
Article Logic
Execution time: 0.013686180114746
array(1) { ["section"]=> string(77) "iqt-publikon-listen-kujdes-nga-keto-subjekte-qe-abuzojne-me-karburantet-11935" }