Irani bojkoton pelegrinazhin në Mekë

Publikuar tek: bota, më 15:30 29-05-2016 Irani bojkoton pelegrinazhin në Mekë

Iranianët nuk do të marrin pjesë në pelegrinazhin e këtij viti në Mekë pas “pengesave” të ngritura nga Arabia Saudite, përgjegjësi për ruajtjen e vendeve të shenjta të islamit, ka thënë ministri i Kulturës së Iranit, Ali Jannati, këtë të dielë.

“Pas dy seri negociatash pa ndonjë rezultat për shkak të pengesave të ngritura nga Arabia Saudite, pelegrinët iranianë për fat të keq nuk do të jenë në gjendje të marrin pjesë në Haxh”, ka thënë ai.

Pelegrinazhi pritet të mbahet në shtator të këtij viti ku miliona besimtarë myslimanë nga e gjithë bota i drejtohen vendit të shenjtë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013092994689941
array(1) { ["section"]=> string(42) "irani-bojkoton-pelegrinazhin-ne-meke-41814" }